Vystúpenia

<< Október 2019 >>
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Žiadne udalosti.

Odkazy pre Nezábudky

Pridávať odkazy môžu len členovia súboru.

Zatiaľ neboli zaslané žiadne správy.

O nás


Predchodcom detského folklórneho súboru bol spevácky krúžok, ktorý založila a viedla Monika Spačková rod. Zverbíková z Kostolnej - Záriečia, učiteľka v miestnej ZŠ. Tvorilo ho 12 dievčat . Písal sa rok 2000. Po ročnej práci sa k spievaniu pridalo tancovanie, heligonkár Janko Mičák z Drietomy a prizvaná na spoluprácu bola pani Mária Stopková rod. Reháková, tiež z Drietomy. Spočiatku bol repertoár bez špecifikácie regiónu. Počet členov dosiahol hneď v úvode číslo 36. Členovia súboru boli prevažne z Drietomy, Hornej Súče –Dúbravy, Kostolnej-Záriečia a Chocholnej Velčíc. Prvé kroje pre súbor šila pani Mária Machajová z Drietomy. Niektoré deti si folklór len vyskúšali, iné vydržali až do dospelosti a dokonca už ako pracujúci. Podaktorí sa rozhodli pokračovať v mládežníckych súboroch v Trenčíne a z ľudovej hudby súboru sa vyformovala dnes už známa ľudová kapela Huncúti, ktorá sa teší svojej popularite. Za takmer 20rokov činnosti sa súbor prezentoval doma i v zahraničí. S podporou obce Drietoma a niektorých sponzorov vystupoval na festivaloch v Maďarsku, Taliansku, Bulharsku, Francúzsku a samozrejme v Českej republike. Najväčším úspechom zostane získanie Zlatého pásma v Krajskej prehliadke DFS v Zemianskych Kostoľanoch v roku 2009 a následne pozvanie účinkovať v hlavnom programe detského bloku na festivale Východná 2010.

V súčasnosti má súbor 2 tanečné skupiny, 1 dievčenskú spevácku skupinu a mladú začínajúcu ľudovú hudbu. Spolu je to 58 členov prevažne z Drietomy, okolitých obcí, pribudli aj deti z Opatoviec a jedno z Dolnej Súče. Svoj repertoár zameral čisto len na trenčiansky región a Drietomu. Trénuje od svojho vzniku v telocvični ZŠ s MŠ Drietoma. Novú mladú hudbu pomáhajú vedúcim pripravovať Matúš Husár – primáš ĽK Huncúti, ktorý je tiež aj upravovateľom piesní a Veronika Sirotná Šutá, učiteľka huslí. Na heligónke už 3 roky sprevádza deti Miloško Machara z Dúbravy a popri ňom sa priúča Nikolas Kukla. Kroje už 10 rokov šije s láskou Zuzana Breznická z Kostolnej-Záriečia.

Každý rok sa už tradične súbor zúčastňuje regionálnej prehliadky DFS.

Cieľom činnosti DFS Nezábudky je v prvom rade učiť deti tradíciám nášho regiónu, vedieť tancovať regionálne tance, spievať regionálne piesne, spoznávať nových priateľov, dobre sa spolu zabaviť a zmysluplne vyplniť svoj voľný čas.

Vedúce súboru sú Monika Spačková a Mária Stopková.
Vygenerované za 0.02 sekúnd
5,168,397 unikátnych návštev